Xiaomi Mi 10 Ultra – recenzja

Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 10 Ultra to telefon wydany z okazji 10. rocznicy powstania marki Xiaomi. Czy będzie godnie reprezenotwał markę w urodziny?

@techmatepl

🔥 Xiaomi Mi 10 Ultra 💪 Recenzja 📲 #xiaomi #xiaomipolska #xiaomilepsze #xiaomimi10 #mobile #telefon #telefony #tech #technology #technologia #phone

♬ Dynamite – BTS

Xiaomi Mi 10 Ultra Ekran

Xiaomi Mi 10 Ultra wyświetlacz

Zaczniemy od ekranu. 120 Hz i to jest piękne. Wcześniej korzystałem z ekranów 60 Hz i nie widziałem potrzeby 120 hz. Jednak kiedy zaczniecie używać telefonu 120 Hz to zakochacie się w ekranie na nowo. Znaczy to wg nie jest potrzebne w sumie, ale jest super.

Obudowa Xiaomi Mi 10 Ultra

Obudowa Xiaomi Mi 10 Ultra

Tutaj jestem rozczarowany. Ponieważ kiedy oglądałem prezentacje Xiaomi Mi 10 Ultra to byłem przekonany, że tył jest przezroczysty i to co widzimy, to są jego części wewnątrz. Otóż nie do końca. To co widzicie dwie części oraz rysunek reszty wnętrzności telefon. Tak, to tylko rysunek. Do tego ta obudowa jest plastikowa. Blee.

Xiaomi Mi 10 Ultra Aparat

aparat Xiaomi Mi 10 Ultra

To wyboru mamy trzy. Szerokokątny, standardowo i zoom x5.

aparat szerokokątny xiaomi mi 10 ultra
Aparat szerokokątny Xiaomi Mi 10 Ultra

Zaczniemy od szerokiego kąta. Tutaj coś nie gra. Zdjęcia wychodzą jakby ktoś je odpalił w photoshopie, zobaczył o usuwanie zamglenia, o przejrzystość – ciekawe co to. dodajmy na maxa. I o ile krajobrazy wychodzą fajnie, jednak jak zrobicie zdjęcie tym aparatem człowiekowi to wygląda to już bardzo słabo.

Aparat szerokokątny Xiaomi Mi 10 Ultra
Aparat szerokokątny Xiaomi Mi 10 Ultra po przyblizeniu

W aparacie standardowym zdjęcia są już fajnej jakości.

Aparat standardowy Xiaomi Mi 10 Ultra
Aparat standardowy Xiaomi Mi 10 Ultra

Natomiast zoom x5 wraz z matrycą o wielkości 0,7 cala to coś wspaniałego dla fanów fotografii. Jeżeli lubicie robić fotki to będzie szczęśliwymi człowiekami! Jest genialny. Pozwala uzyskiwać naturalnie rozmazane tło. Można nim realizować swoje fotograficzne marzenia.

Aparat zoom Xiaomi Mi 10 Ultra
Aparat zoom Xiaomi Mi 10 Ultra

Zobaczcie. Ja siedzie cały czas w tym samym miejscu. Szeroki kąt. Zoom x5. I zawsze to robi wrażenie na mnie. Ah.

Natomiast zoom x 120 to oczywiście – całkowita pixeloza.

Aparat selfie Xiaomi Mi 10 Ultra
Aparat selfie Xiaomi Mi 10 Ultra

Z kolei aparat selfie również jest bardzo fajniutki. Ja na tych zdjęciach wyglądam lepiej niż normalnie. A przecież o to chodzi w selfie. hahah

Dodatkowe informacje

W zestawie jest ładowarka 120 wat, która ładuje telefon od zera do setki w 20 minut. Piękna sprawa. W standardzie zainstalowany jest chiński soft.

Xiaomi Mi 10 Ultra czy warto kupić?

xiaomi mi 10 ultra podsumowanie

Cena około 3000 złotych w zależności od wersji, którą wybierzecie (pamięć RAM + dysk). Jeżeli kochacie fotografię to myślę że warto.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne