Warsztaty projektowania i drukowania plakatów Art by Smart HP

Art Smart by HP

W połowie października mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach dla infuencerów i dziennikarzy technologicznych – Art by Smart organizowanych przez firmę HP. Jak było? Przeczytajcie!

Więcej o drukarkach HP Smart Tank

Co wyróżnia drukarki HP?

Podczas pierwszej części spotkania Art by Smart dyskutowaliśmy o drukarkach HP i o tym jak przez lata zmieniały się trendy w druku: od tradycyjnych kartridży, przez systemy z dolewanym tuszem (np. linia Smart Tank, która była bohaterem spotkania), aż do (sic!) subskrypcji druku Instant Ink. Oprócz szerokiego portfolio produktów HP zaskoczyła nas sama linia urządzeń wielofunkcyjnych HP Smart Tank.

Drukarki HP

Drukarki HP z linii Smart Tank wyróżnają cechy ważne z perspektywy potrzeb rodziny, osoby pracującej w home office, czy też freelancera. Dla mnie najważniejszą jest wydajność druku. W zależności od modelu drukarki, korzystając tylko z zestawu startowego, możemy wydrukować do 18000 stron w czerni lub 8000 w kolorze (przy powierzchni zadrukowywania 5%). Dopiero po wydrukowaniu kilku tysięcy stron trzeba będzie dokupić tusz, a to według obliczeń producenta wydarzy się mniej więcej po 3 latach od zakupu urządzenia.

HP wydajność druku

Kolejną świetną cechą drukarek HP jest łatwość uzupełniania tuszu. W przypadku tej linii zamiast tradycyjnych kartridży korzystamy z systemu dolewania tuszu z butelek. Przedstawiciel firmy HP zaprezentował nam cały proces. Zajmuje niecałą minutę! Wystarczy otworzyć pokrywę drukarki, położyć w odpowiednie miejsce butelkę z tuszem i… tyle! Tusz nalewa się sam!

Drukarka HP uzupełnianie tuszu

Mateusz Krawczyk, geek technologiczny, który od dawna korzysta z drukarek HP, podkreśla, że podczas uzupełniania tuszu, nie ma możliwości pobrudzenia się nim. Pojemnik z tuszem jest skonstruowany tak, żeby nie dało się go rozlać. To zasługa specjalnej i przemyślanej konstrukcji.

Drukarka atramentowa HP

Może być jeszcze bardziej wygodnie? Może! Wiele modeli drukarek z linii Smart Tank posiada możliwość drukowania w duplexie oraz automatyczny podajnik papieru (w linii 700).

Poza tym z drukarek HP można korzystać mobilnie. Wystarczy zainstalować aplikację HP Smart, by drukować bezpośrednio z telefonu czy tabletu. Apka oprócz zdalnego drukowania umożliwa też, np. skanowanie czy bezpieczne przechowywanie dokumentów w chmurze.

Projektowanie plakatów z Maciejem Łazowskim

Maciej Łazowski kurs projektowania

Kolejną częścią spotkania Art by Smart HP były warsztaty projektowania plakatów i obrazów wektorowych z Maciejem Łazowskim. Maciej ma w portfolio pracę dla takich marek jak HBO, National Geographic, PlayStation. Teraz dołączył tu również zaprojektowany specjalnie na wydarzenie plakat dla marki HP.

Maciej Łazowski kurs projektowania plakatów

Dzięki Maciejowi dowiedzieliśmy się jak stworzyć plakat od podstaw. Ilustrator opowiedział nam jak przygotowywać skuteczne mapy myśli, dobierać kolory i układać elementy na projekcie, aby przyciągały oko.

Maciej Łazowski projektowanie graficzne

Co jest najważniejsze podczas projektowania wg Maciej Łazowskiego?

Wydaje mi się, że najważniejszy jest pomysł i wykonanie, które nie zakłóca tego pomysłu. Niech to będzie coś, co naprawdę intryguje i przyciąga wzrok. Ważna jest też forma, która tego nie psuje. Do tego dobrze, żeby [projekt] był prosty i czytelny.

Art by Smart HP

A co powinny zrobić osoby, które chciałyby zacząć projektować plakaty i ilustracje? Maciej Łazowski uważa, że:

Najlepiej zacząć od oglądania i rysowania plakatów. Trzeba dużo, dużo rysować i szkicować. Potem można nauczyć się wszystkich programów i technicznych aspektów. Jest wiele kursów online. Jednak oglądanie i rysowanie to podstawa.

Projektowanie graficzne

Po przyswojeniu wiedzy teoretycznej, przyszedł czas na praktykę! Wszyscy goście zmierzyli się z zadaniem konkursowym, które polegało na stworzeniu projektu zwierzęcia.

Maciej Łazowski warsztaty

Przyznam, że dla mnie narysowanie kota było sporym wyzwaniem, ponieważ jestem osobą zdecydowanie bardziej techniczną – wolę programować, niż rysować! Nie zrażając się swoim brakiem umiejętności, złapałem za wskaźnik i zacząłem rysować.

Art by Smart HP warsztaty

Wszystkie drużyny zrealizowały zadanie z dużym zaangażowaniem. Powstały ciekawe projekty, które zaskoczyły nawet eksperta prowadzącego warsztaty.

Warsztaty HP

Następnie wydrukowaliśmy swoje prace przy pomocy drukarek HP. Ustawiliśmy rozdzielczość wydruku na 600 DPI i na własne oczy zobaczyliśmy super jakość druku, którą oferują urządzenia.

Art by Smart HP Polska

Cały event był naprawdę ogromną dawką inspiracji. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć w nim udział! Wielkie dzięki dla marki HP za zaproszenie i… czekamy na więcej!

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne