Najlepsze laptopy do 2000 zł – 2024 rok

najlepszy laptop do 2000 zł 2024 rok

Nie oszukujmy się – 2000 zł za laptopa nie jest dużą kwotą i nie można się tu spodziewać cudów. Mimo tego postaramy się wybrać nasz wymarzony najlepszy laptop do 2000 złotych. Praktycznie rzecz biorąc za takie pieniądze możemy znaleźć przyzwoity komputer do codziennej pracy, oglądania filmów, czy przeglądania Internetu.

Wydając 2000 zł na laptopa nie mamy co liczyć na dedykowane karty graficzne, a nawet na lepsze zintegrowane grafiki nowej generacji – jak choćby Intel Arc zastosowane w procesorach Core Ultra. W zasadzie w takiej cenie dostaniemy tylko laptopy z zintegrowaną grafiką Intel UHD, Xe czy Radeon Vega.

Co można zrobić za pomocą laptopa do 2000 zł ze zintegrowaną grafiką? Wbrew pozorom całkiem sporo – bez problemu ogarniemy wszystkie podstawowe zadania, a nawet uda nam się pograć w mało wymagające gry. Starfield czy Cyberpunk 2077 może leżą poza możliwościami zintegrowanych grafik (przynajmniej takich w laptopach za 2000 zł), ale w takie tytuły jak Diablo Immortal, Fortnite, League of Legends, GTA V czy nawet Counter Strike 2 można już zagrać. Jasne, nie będzie to rozgrywka na wysokich detalach, czy w wysokiej rozdzielczości, ale możliwości zintegrowanych grafik naprawdę potrafią zaskoczyć.

Czego unikać w tym segmencie cenowym? Choćby modeli z procesorem Core 13-tej generacji i zintegrowaną grafiką Intel Xe, ale tylko 8 GB pamięci, której nie da się rozbudować. Prawdopodobnie ktoś stwierdził, że Apple ma rację i 8 GB w podstawowej wersji laptopa wystarczy. Wzorowanie się na nagryzionym jabłku poszło chyba jednak o krok za daleko.

Trzeba też pamiętać, że kupując laptopa w tej cenie będziemy musieli pójść na kilka kompromisów. Pomimo tego, że podzespoły mogą być przyzwoite, to należy się liczyć niewielką jasnością ekranów, raczej niską jakością dźwięku, czy choćby portami HDMI w wersji 1.4. Nikt się chyba jednak nie spodziewa cudów za 2000 zł.

W artykule są podpięte linki afiliacyjne Ceneo, jednak nie miało to żadnego wpływu na wybór laptopów 🙂

Laptop do 2000 zł – na co uważać?

Do 2000 zł można znaleźć mnóstwo laptopów wyposażonych w przestarzałe podzespoły – np. procesory Intel Core 10-tej generacji, czy też procesory AMD Ryzen serii 3000. Tworząc ranking najlepszych laptopów do 2000 zł, my celowalibyśmy co najmniej w procesory Core 12-tej generacji lub AMD Ryzen co najmniej serii 5000. Dzięki temu mamy pewność, że wydajność laptopów do 2000 zł nie tylko będzie wyższa, ale również wartość takich sprzętów utrzyma się przez znacznie dłuższy czas.

ASUS Vivobook 15 X1504ZA – dobry laptop do 2000 zł

ASUS Vivobook 15

Model z procesorem Intel Core i3-1215U, 16 GB RAM i SSD o pojemności 512 GB na pierwszy rzut oka wygląda smakowicie, zwłaszcza, że można go znaleźć w cenie znacznie poniżej 2000 zł (w wersji bez systemu operacyjnego). Gdy jednak przyjrzymy się specyfikacji procesora, odkryjemy, że kryje wewnątrz zintegrowaną grafikę Intel UHD. Jeśli zależy wam na lepszej wydajności GPU, o wiele lepiej jest minimalnie przekroczyć pułap 2000 zł i wybrać model z procesorem Intel Core i5-1235U, który został już wyposażony w znacznie wydajniejszą grafikę Intel Xe.

Kup laptopa ASUS Vivobook 15 X1504ZA

Lenovo IdeaPad Slim 3 15ABR8 – najlepszy laptop do 2000 zł z procesorem AMD

Lenovo IdeaPad Slim 3-15

Model z procesorem AMD Ryzen 5 7530U, 16 GB pamięci RAM i SSD 512 GB znajdziemy bez problemu w cenie zbliżonej do 2000 zł. Wewnątrz tego układu kryje się nieco już leciwy układ graficzny Radeon Vega 6, ale wciąż będzie on sobie przyzwoicie radzić w podstawowych zastosowaniach.

Kup laptopa Lenovo IdeaPad Slim 3

HP 250 G9 – najlepszy laptop za około 2000 zł

HP 250 G9

Jeśli jednak stawiacie na Intela, a model ASUSa niespecjalnie ci pasował, to możesz zwrócić uwagę na HP 260 G9, również wyposażonego w Intel Core i5-1235U, 16 GB pamięci RAM i SSD o pojemności 512 GB. Dodatkowym atutem tego modelu jest to, że zwykle dostajemy razem z nim system operacyjny Windows 11, ale w takim wypadku możesz minimalnie przekroczyć barierę 2000 zł.

Kup laptopa HP 250 G9

Wszystkie trzy wybrane modele to przyzwoite maszyny do codziennych zastosowań. Niestety zarówno nowsze procesory AMD, jak i Intela, wyposażone w wydajniejsze zintegrowane układy graficzne, aktualnie nie da się kupić w tak niskich cenach i prawdopodobnie jeszcze długo to się nie zmieni. Jeśli chcemy mieć nowocześniejszy sprzęt, musimy po prostu powiększyć budżet na zakup laptopa.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne