Świetny odkurzacz pionowy – Hoover HFX20P 011 – test

Odkurzacz Hoover HFX20P

Rozpoczynamy testy bezprzewodowego odkurzacza pionowego Hoover HFX20P 011. Hoover, to firma, która jest legendą. W końcu to oni wprowadzili na rynek pierwszy odkurzacz na świecie. Było to w 1908 roku. Jak się sprzątało, kiedy nie było odkurzaczy? Tego nawet wolę sobie nie wyobrażać.

Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia (film wyżej) wyzwań, jakie postawiliśmy przed odkurzaczem Hoover HFX20P. Rozpoczynamy recenzję i wiosenne porządki przy okazji!

Kup odkurzacz Hoover HFX20P 011

Specyfikacja techniczna odkurzacza bezprzewodowego Hoover HFX20P 011

Specyfikacja techniczna odkurzacza Hoover HFX20P

Specyfikację bezprzewodowego odkurzacza pionowego Hoover HFX20P 011 zaczerpnęliśmy ze strony producenta. Oto najważniejsze parametry:

 • Wysokość: 112 cm
 • Szerokość: 20 cm
 • Długość: 25 cm
 • Waga: 3,7 kg
 • Moc maksymalna: 365 watów
 • Pojemność zbiornika: 1,2 l
 • Typ filtra: EPA
 • Czas pracy w trybie standardowym: 30 minut
 • Czas pracy w trybie turbo: 12 minut

Hoover HFX20P 011 – co dostajemy w zestawie z odkurzaczem pionowym?

Odkurzacz Hoover HFX20P 011 posiada aż 5 różnych końcówek. Są to:

 • Szczotka Anti-Twist, będąca główną szczotką odkurzacza
  Szczotka Anti-Twist Hoover HFX20P
 • Corner Genie do czyszczenia narożników
  Szczotka Corner Genie Hoover
 • Mini-elektroszczotka do kanap, łózek, krzeseł itd.
  Mini-elektroszczotka Hoover
 • Długą giętka szczelinówkę do odkurzania w trudno dostępnych miejscach
  Długa dysza odkurzacza Hoover
 • Szczotka 2 w 1 do kurzu i mebli
  Szczotka 2 w 1 Hoover

Warto też wspomnieć, że wraz z odkurzaczem Hoover HFX20P 011 otrzymujemy aż dwie baterie. To bardzo przyjemny dodatek umożliwiający poodkurzanie nawet dużego mieszkania lub domu. W zestawie znajdziemy też uchwyt na ścianę, dwa pojemniki na kurz, ładowarkę i worek na akcesoria.

Budowa odkurzacza Hoover HFX20P 011

Odkurzacz Hoover

Odkurzacz Hoover HFX20P 011 wykonany jest z wysokiej jakości plastiku. Tworzywo jest bardzo solidne, a precyzja wykonania robi spore wrażenie. Obudowa się nie palcuje. Urządzenie jest dostępne w kolorze ciemnoniebieskim ze srebrnymi, szarymi i przezroczystymi elementami. Design jest bardzo elegancki i estetyczny.

Składanie odkurzacza Hoover

Pierwszym bardzo pozytywnym zaskoczeniem podczas testów było to, że odkurzacz sam stoi w pionie – nie trzeba go o nic opierać, ani montować w uchwycie. Hoover stoi stabilnie. Odkurzacz w pozycji stojącej ma 113 cm wysokości. Można go też zgiąć w połowie i wtedy ma 65 cm wysokości. Zgięcie odkurzacza ułatwia schowanie go np. w szafie. Wraz z odkurzaczem otrzymujemy uchwyt ścienny, który pozwoli go zawiesić na ścianie.

Hoover HFX20P bateria

Hoover HFX20P 011 ma wyjmowaną baterię. W zestawie z odkurzaczem dostajemy dwa akumulatorki o pojemności 4000 mAh. Warto wspomnieć o wygodnym ładowaniu – aby naładować baterię wystarczy podłączyć do niej niewielkich rozmiarów zasilacz. Baterię można ładować zarówno kiedy znajduje się w odkurzaczu, jak i wtedy, kiedy jest wyjęta. Czyli korzystając z jednej baterii możemy odkurzać, a druga może się w tym czasie ładować.

Hoover HFX20P silnik

“Sercem” odkurzacza jest silnik o mocy 365 watów. Na części z silnikiem i baterią umieszczono wyświetlacz oraz 3 przyciski – włączenia / wyłączenia, trybu pracy (Eco lub Turbo) oraz typu nawierzchni (podłogi lub dywany). Na ekranie wyświetlane są wybrane tryby oraz pozostały czas pracy odkurzacza w minutach.

Hoover HFX20P ekran

Między silnikiem, a pojemnikiem na kurz, znajduje się filtr EPA usuwający brzydkie zapachy oraz bakterie. Ten sprawia, że alergicy nie będą odczuwać żadnego dyskomfortu, a Wasze mieszkanie zostanie uwolnione od szkodliwych roztoczy. Filtr można łatwo wyjąć i umyć pod bieżącą wodą.

Hoover HFX filtr EPA

Niżej znajduje się przezroczysty pojemnik na kurz o pojemności 1.2 litra. To bardzo dużo – bez problemu wystarczy na wysprzątanie nawet mieszkań lub domów o większych metrażach. Najfajniejsze w pojemniku na nieczystości jest jego opróżnianie. Ja nie widziałem czegoś takiego nigdy wcześniej! Wystarczy umieścić pojemnik na brud nad koszem na śmieci i wcisnąć przycisk. Wszystkie nieczystości z odkurzacza zostaną wypchnięte. Jest to robione niezwykle dokładnie. Osoba sprzątająca nie musi dotykać wciągniętego brudu! Wspaniałe rozwiązanie!

Hoover HFX20P pojemnik na śmieci

Jak się odkurza Hoover HFX20P 011?

Zacznę od ogólnych wrażeń, a następnie opowiem szczegółowo o każdej z końcówek. Jak wspomniałem wcześniej – odkurzacz ma dwie moce do wyboru – Eco i Turbo. Siła ssania w trybie Eco jest bardzo duża – znacznie większa niż u konkurencji. Jestem przekonany, że korzystanie z niego zaspokoi Wasze oczekiwania, jeżeli chodzi o moc. Efekty odkurzania są świetne! Bateria w trybie Eco wystarczy na około 30 minut. Pamiętajmy jednak, że w zestawie z odkurzaczem mamy dwie baterie, co daje 60 minut nieprzerwanego sprzątania. Poziom hałasu w trybie Eco wynosi około 74 dB.

Hoover HFX20P głośność

Tryb Turbo odkurzacza pionowego Hoover HFX20P 011 to prawdziwa petarda. Jest bardzo mocny. Siła ssania imponuje i jest jedną z najwyższych na rynku. Jedna bateria w Turbo wystarczy na około 12 minut pracy. Odkurzacz w trybie Turbo jest tylko nieco głośniejszy niż w trybie Eco.

Hoover HFX głośność

Odkurzacz bezprzewodowy Hoover HFX20P 011 posiada dwa programy, w których dostosowuje sposób ssania do odkurzanej powierzchni – podłogi lub dywany i wykładziny. W całym mieszkaniu posiadam jedynie podłogi (płytki i panele), więc trybu do dywanów nie przetestowałem. Niemniej poszperałem nieco w Internecie i poczytałem opinie posiadaczy odkurzacza. Dowiedziałem się, że Hoover świetnie radzi sobie z dywanami i wykładzinami.

Szczotka Anti-Twist

Hoover Szczotka Anti-Twist

Szczotką, którą najczęściej będziecie używać podczas odkurzania jest Anti-Twist. Specjalnie zaprojektowana końcówka w kształcie litery V sprawia, że na szczotce nie zaplątują się włosy, ani sierść. Muszę przyznać, że to, jeszcze kiedy korzystałem z odkurzacza innej firmy, bardzo mnie denerwowało. Szczotka Anti-Twist naprawdę działa! Nie trzeba z niej wyciągać zaplątanych włosów.

Hoover Anti-Twist

Końcówka Anti-Twist bezprzewodowego odkurzacza pionowego Hoover HFX20P 011 prowadzi się doskonale. Nie ucieka na boki. Manewrowanie jest bardzo wygodne. Odkurzanie do czysta (dosłownie) przyjemność! Warto też wspomnieć o tym, że końcówka dobrze wciąga nie tylko to co jest przed nią, ale również na krawędziach.

Odkurzacz z podświetleniem

Szczotka Anti-Twist posiada białe podświetlenie pomagające dostrzec ukryty brud. Światło jest mocne – dwie lampki umieszczono z obu stron. Umożliwia również odkurzanie w ciemności.

Odkurzacz Hoover

Wałek szczotki Anti-Twist można wyjąć od góry, podnosząc przezroczystą pokrywę.

Końcówka Corner Genie

Hoover Corner Genie

Tego nie widziałem w żadnym innym odkurzaczu. Na dole Hoover HFX20P 011 znajduje się specjalny przycisk, który naciskamy stopą. Po wciśnięciu, od odkurzacza zostaje odłączona szczotka Anti-Twist, a naszym oczom ukazuje się Corner Genie. Tak jest – nie trzeba podłączać końcówki Corner Genie, bo jest ona przez cały czas ukryta w odkurzaczu. Corner Genie pozwala łatwo dotrzeć w zakamarki oraz trudno dostępne miejsca.

Szczotka Hoover Corner Genie

Końcówka Corner Genie ma bardzo duży zakres ruchu, dzięki czemu wygodnie można odkurzyć każde miejsce. Pochwalić należy bardzo dużą moc ssania, kiedy korzystamy z tej końcówki. Brud wciągany jest nawet kiedy znajduje się obok końcówki.

Kiedy zakończymy czyszczenie zakamarków, wystarczy wcisnąć odkurzacz do szczotki Anti-Twist.

Mini-elektroszczotka

Hoover pojemnik na nieczystości

“Serce” (czyli silnik i baterię) odkurzacza można odłączyć o reszty zestawu. Następnie możemy podłączyć do niego mniejszy zbiornik na nieczystości i wybraną końcówkę.

Hoover elektroszczotka

Mini-elektroszczotka odkurzacza Hoover HFX20P 011 to idealne narzędzie do czyszczenia kanap, materacy oraz wnętrz samochodów. Wewnątrz mini-elektroszczotki znajdziemy kręcący się z ogromną prędkością wałek zbierający brud.

Wałek otoczony jest paskami włosia i gumy. Dzięki dużej średnicy, nie wplątują się w nią włosy i sierść. Siła ssania jest satysfakcjonująca. Z przodu mini-elektroszczotki umieszczono białe światło, które ułatwia dostrzeżenie nieczystości.

Korzystając z mini-elektroszczotki odkurzacz Hoover HFX20P 011 staje się bardzo poręcznym i lekkim sprzętem. Nawet długie sprzątanie nie męczy i nie powoduje nadwyrężeń.

Szczotka 2 w 1 do kurzu i mebli

Hoover szczotka 2 w 1

Kolejną szczotką, którą otrzymujemy wraz z odkurzaczem jest 2 w 1 do kurzu i mebli. Jest to krótka szczotka, która przy pomocy przycisku umożliwia wysunięcie włosia.

Hoover szczotka do mebli

Szczotkę 2 w 1, podobnie jak mini-elektroszczotkę, podłączamy do mniejszego zbiornika, dzięki czemu odkurzacz jest lekki (niecałe 2 kg) i poręczny.

Długa szczelinówka

Hoover długa rura

Wraz z odkurzaczem bezprzewodowym Hoover HFX20P 011 dostajemy również długą szczelinówkę o regulowanej długości (maksymalnie 60 cm).

Hoover długa szczelinówka

Rura jest niezbyt giętka, ale umożliwia zarówno łatwe odkurzenie wysoko umieszczonych rzeczy (np. otworów wentylacyjnych), jak i dostanie się do trudno dostępnych zakamarków (np. pod sofę).

Hoover końcówki

Na końcu długiej szczelinówki, umieszczono włosie z którego możemy skorzystać, bądź je odwrócić.

Czy warto kupić odkurzacz Hoover HFX20P 011?

Odkurzacz Hoover HFX20P 011

Hoover HFX20P 011 to świetny bezprzewodowy odkurzacz pionowy. Zdecydowanie jeden z najlepszych na rynku. Już sama jakość wykonania robi duże wrażenie. Za zakupem Hoover HFX20P 011 przemawia m.in.: świetna siła ssania, dobrze skonstruowane szczotki, filtr EPA, duża pojemność zbiornika na kurz i dwie baterie w zestawie. Odkurzacz Hoover HFX20P 011 kosztuje 2499 zł i zdecydowanie jest warty swojej ceny. Dodatkowo odkurzacz Hoover HFX20P 011 jest objęty 5-letnią gwarancją.

Kup odkurzacz Hoover HFX20P 011

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Hoover HFX20P

Jeżeli nie jesteście przekonani do zakupu, to producent pozwala na przetestowanie odkurzacza przez 90 dni. Jak to działa? Kupujecie Hoover HFX20P 011, a jeżeli zdecydujecie, że produkt się Wam nie spodoba, to możecie go zwrócić, a producent odda Wam pieniądze.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne