Polski Game Jam – Polygon

Game Jam co to

Rusza polska edycja Global Game Jamu o nazwie PolyJam. Organizatorem jest Koło Naukowe Twórców Gier Polygon Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Zapisy już się rozpoczęły, więc spieszcie się – liczba miejsc ograniczona. Wydarzenie będzie miało miejsce od od 3. do 5. lutego 2023.

Game Jam – co to?

Game Jam to “maraton programowania”.  Zadaniem uczestników jest stworzenie w ciągu kilku dni (najczęściej dwóch lub trzech) działającej gry komputerowej lub planszowej o tematyce, którą organizator podaje w chwili rozpoczęcia wydarzenia.

Game Jam co to

Najczęściej organizatorzy Game Jamu pozwalają na tworzenie kilkuosobowych grup uczestników (np. do 3 lub 5 osób w grupie). Grupy rywalizują ze sobą próbując stworzyć jak najlepszą grę w wyznaczonym czasie na określony temat. Wielu uczestników zgłasza się również samodzielnie i podczas trwania wydarzenia szuka swojej ekipy do współpracy.

Game Jam

Co ciekawe w Game Jamie nie są potrzebni wyłącznie programiści. Aby stworzyć grę przydadzą się również graficy, designerzy, animatorzy, dźwiękowcy, scenarzyści i wielu innych (tylko pamiętajcie o limicie osób). Często uczestnicy podczas Game Jamu zarywają nocki. Często również tworzą przyjaźnie na całe życie oraz przyszłe zespoły zajmujące się tworzeniem gier komputerowych.

Polski Game Jam

Po zakończeniu konkursu (upłynięciu czasu) wybierana jest najlepsza gra, która powstała podczas “maratonu programowania”. W zależności od zasad konkursu, zwycięzcę wybiera jury lub następuje głosowanie uczestników / widzów / społeczności internetowej.

PolyJam – co to?

PolyJam to polski Game Jam odbywający się w Warszawie. Organizatorem jest Koło Naukowe Twórców Gier Polygon Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

PolyGon

Organizatorzy poinformowali mnie, że wydarzenie jest zarówno dla osób początkujących, które chcą dopiero zacząć swoja przygodę z gamingiem, jak i dla bardziej zaawansowanych, które mają już w swoim portfolio pewne doświadczenia.

PolyJam jest również wydarzeniem edukacyjnym i można się na nim po prostu sporo nauczyć, a i w portfolio się pojawi nowa gra.

I ponownie przypomnę, że potrzebni są nie tylko programiści, ale również designerzy, animatorzy, graficy, dźwiękowy, scenarzyści i inni.

PolyJam – jak wziąć udział?

W PolyJamie wziąć udział może każdy – nie trzeba być studentem. Tegoroczna edycja PolyJamu odbywa się w dniach od 3. do 5. lutego 2023. Wystarczy zapisać się na stronie Global Game Jam oraz kupić bilet uczestnica.

Polski Game Jam

Bardzo miło nam poinformować, że serwis Tech-Mate.PL objął patronatem medialnym tegoroczną edycję PolyJamu.

Poniżej kilka użytecznych linków związanych z PolyJamem 2023:

  • Zapisy na stronie Global Game Jam – KLIK
  • Sprzedaż biletów na PolyJam 2023 – KLIK
  • Wydarzenie PolyJam na Facebooku – KLIK
  • Najczęściej zadawane pytania o PolyJam – KLIK
  • Regulamin uczestnica w PolyJam – KLIK
  • Strona internetowa Koła Naukowego Twórców Gier Polygon Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej – KLIK

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne