Darmowy kurs hakowania i cyberbezpieczeństwa

darmowy kurs hakowania

Powstał darmowy kurs hakowania i zabezpieczania danych. Kurs jest w formie gry przeglądarkowej. Jednak niech to Was nie zwiedzie. Ten kurs hakowania jest bardzo profesjonalnie przygotowany. Nie znajdziecie w nim hakowania jak w filmach, a prawdziwe przejmowanie danych.

Darmowy kurs hakowania Hack The Box

Darmowy kurs hakowania Hack The Box zaczyna się od prosty pytań. Jeżeli nie znamy na nie odpowiedzi, to można śmiało zapytać naszego przyjaciela wujka Google. Wszystko zaczyna się bardzo niepozornie.

gra Hack The Box

Kilka minut później łączymy się z wirtualnymi maszynami, uzyskujemy dostęp do serwerów, wchodzimy na konta użytkowników, blokujemy porty, uzyskujemy dostęp do baz danych, wstrzykujemy oprogramowanie, usuwamy pliki, przejmujemy komputery, zdobywamy hasła i tak dalej.

kurs hakowania

Możemy korzystać z interfejsu graficznego systemu Linux lub wykorzystać sama konsolę poleceń Terminal. Jak wolicie. Tak czy inaczej, korzystanie z konsoli z pewnością Was nie ominie. Wykonanie wielu zadań wymaga właśnie tej formy.

Oprócz tego jak hakować, podczas kursu dowiecie się wiele o metodach zabezpieczania danych. Czyli jak nie dać się zhakować! A to w czasach wielu zagrożeń cyberbezpieczeństwa umiejętność bardzo cenna. Kurs uczy również etycznego podejścia do tematu hakowania i cyberbezpieczeństwa.

darmowy kurs hakowania

Jak wspomniałem cały kurs Hack The Box jest w formie gry na przeglądarkę internetową. Dlaczego? Wydaje mi się, że po to, aby bardziej wciągnąć uczestników. Ciągłe rozwiązywanie kolejnych zadań i zdobywanie nowych osiągnięć… ciężko zamknąć okno przeglądarki. Szybko złapał mnie syndrom “a jeszcze jedno zadanko”.

hack the box

Do gry w hakera dołączony jest również darmowy podręcznik, który pomoże wykonać zadania. Zarówno podręcznik, jak i kurs (gra) są w języku angielskim.

Kurs hakera Hack The Box jest od podstaw (nie wymagana jest żadna wiedza, aby rozpocząć naukę z zabawą). Ale kurs ten jest trudny. Nie spodziewajcie się, że w 5 minut nauczycie się hakować i zabezpieczać dane. Aby zdobyć te umiejętności będziecie potrzebować dużo czasu i pracy.

gra hakerska

Co ciekawe podobno osoby, które ukończą kurs, dostają odrazu bardzo ciekawe oferty pracy. Mi nie udało się przejść gry Hack The Box, więc nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne