Pomnik polskiego gracza eSportowego w Barcelonie

Jankos pomnik Barcelona

W Barcelonie powstał pomnik polskiego gracza Jankosa, który zyskał ogromną popularność na całym świecie dzięki swoim umiejętnościom w grach komputerowych. Jankos to pseudonim Marcina Jankowskiego, który jest jednym z najlepszych zawodników w historii gry League of Legends.

Pomysł na upamiętnienie polskiego gracza w Barcelonie narodził się z inicjatywy producenta gry – Riot Games. Twórcy gry chcieli uczcić dokonania Jankos w swojej grze.

Pomnik Jankosa w Barcelonie w Hiszpanii to nie tylko upamiętnienie jednego z najlepszych graczy w historii gier komputerowych, ale też wyraz uznania dla wszystkich eSportowców. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że eSport to nie tylko rozrywka, ale też bardzo poważny biznes, w którym zarabiają miliony ludzi na całym świecie. Pomnik Jankosa w Barcelonie to także okazja, aby przypomnieć o rosnącej popularności gier komputerowych i ich wpływie na nasze życie.

Pomnik Jankosa w Barcelonie w Hiszpanii przedstawia jedną z postaci, którą Jankowski najczęściej gra – mnicha Lee Sina. Pod statuą znajduje się tabliczka z ksywką gracza. Serdeczne gratulacje!

Warto wspomnieć, że Jankos obecnie reprezentuje hiszpański Team Heretics.

Źródło: https://twitter.com/LoLPL/status/1656237250684780546

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne