5 najlepiej sprzedających się gier na PC i konsole w 2023 roku

najpopularniejsze gry 2023

Oto 5 najlepiej sprzedających się gier na świecie w 2023 roku. Zanim przejdziemy do rankingu najpopularniejszych gier w 2023 roku, Wy w komentarzu napiszcie mi: jak sądzicie – jaka gra będzie na pierwszym miejscu?

Ranking najlepiej sprzedających się gier obejmuje wszystkie gry na komputer oraz konsole. Pod uwagę wzięto dystrybucje cyfrową oraz fizyczne kompie gier w pudełka. Dane o sprzedaży gier zostały dostarczone przez ich wydawców. Ranking najpopularniejszych gier PC i na konsole nie obejmuje darmowych gier, ani tych przeznaczonych na telefonu.

Najpopularniejsze gry na PC i konsole w 2023 roku

 1. Hogwarts Legacy
  Gra Dziedzictwo Hogwartu
 2. Call of Duty: Modern Warfare III (2023)
  Gra Call of Duty Modern Warfare 3 2023
 3. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  Gra The Legend of Zelda Tears of the Kingdom
 4. Marvel’s Spider-Man 2
  Gra Marvels Spider-Man 2
 5. Madden NFL 24
  Gra Madden NFL 24

Jak widać najlepiej sprzedającą się grą w 2023 roku zostało Dziedzictwo Hogwartu. To bardzo duże zaskoczenie. W ciągu ostatnich 10 lat na pierwszym miejscu zawsze była gra z serii Call of Duty lub produkcja Rockstar Games. Tym większe gratulacje dla studia tworzącego grę! Tym bardziej, że był to debiut twórców na rynku gier PC i konsolowych.

Sporym zaskoczeniem jest również to, że w rankingu mamy gry Marvel’s Spider-Man 2 i The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Obie te produkcje są dostępne tylko na jedną konsolę. Tym bardziej imponujące jest to, że osiągnęły tak dużą sprzedaż. Marki te są oczywiście bardzo silne, ale nie spodziewałem się, że aż tak.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne