4 powody dlaczego nie warto kupować PlayStation 5 Slim

Dlaczego nie warto kupować PlayStation 5 Slim

Oto 4 powody dlaczego moim zdaniem nie warto kupować konsoli PlayStation 5 Slim. Nowa wersja konsoli Sony trafiła do sprzedaży w Polsce 24. listopada 2023 roku i zaczęła budzić mieszane uczucia.

Zanim zacznę wymieniać powody dlaczego, że NIE warto kupować PS5 w wersji Slim to chce, abyśmy się dobrze zrozumieli. Sądzę, że warto kupić PlayStation 5, bo na tą konsolę jest mnóstwo fajnych gier jak np. Marvel’s Spider-Man  2, The Last of Us Part II czy Horizon: Forbidden West. Ale moim zdaniem nie warto kupić PlayStation 5 w wersji Slim.

Brak nowości w PlayStation 5 Slim

Powód pierwszy to brak nowości. PlayStation 5 Slim oferuje dokładnie tą samą wydajność i grafikę, co zwykle PlayStation 5. Nie dodano żadnych, nawet niewielkich, nowych funkcji. Pad również jest dokładnie taki sam jak w PS5 Fat.

PlayStation 5 Fat i Slim

PlayStation 5 Slim to duża konsola

Powód drugi: PlayStation 5 Slim jest niewiele mniejsze od zwykłej wersji konsoli PlayStation 5 (Fat). Dodatkowo to wciąż strasznie duży sprzęt. Niektórzy mogą mieć problem, aby zmieścił się na półce przy telewizorze. Na zdjęciu poniżej zobaczycie porównanie rozmiarów PlayStation 4 Slim, PlayStation 5 i PlayStation Slim.

PlayStation 5 Slim rozmiar

PlayStation 5 Slim jest droższe od PlayStation 5

PlayStation 5 cena

Powód trzeci dla którego nie warto kupować PlayStation 5 Slim to cena. Obecnie zwykle PlayStation 5 kosztuje około 2000 zł, a PlayStation 5 Slim kosztuje 2700 zł. Dopłacać dodatkowe 700 zł, aby mieć konsole o takie samej mocy i móc grać w te same gry? Nie brzmi zbyt sensownie.

PlayStation 5 Slim cena

Jedyna nowość to dysk większy dysk

Powód czwarty: jedyną różnicą w parametrach jest to, że “zwykle PS5” ma dysk 825 GB, a “odchudzone PS5” ma dysk 1000 GB. Prędkość dysku jest taka sama w obu modelach.

PlayStation 5 Slim czy warto

Dysk do konsoli PlayStation 5 można samemu w każdej chwili dokupić. Dysk SSD M.2 o pojemności 1000 GB do PlayStation 5 kosztuje około 200 zł. Dzięki takiemu upgrade’owi, będziemy mieć 1800 GB miejsca na gry na swojej konsoli PlayStation 5.

konsola PlayStation 5 Slim

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne