Premiery gier – luty 2024

Premiery gier luty 2024

Po dość niemrawym starcie w 2024 rok branża gier chyba już całkowicie przebudziła się z poświątecznego letargu. Pierwsze tego jaskółki już widać, bo i Tekken 8 okazał się godnym następcą legendarnej już serii, i zwariowane, choć nieco niszowe Like a Dragon: Infinite Wealth nie zawiodło oczekiwań dostarczając świetną przygodę. Wszystko to jednak blednie przy wyczynie innego, zdawałoby się niepozornego tytułu.

Palworld, gra w której inspirację kultowymi Pokemonami czuć na kilometr, w zaledwie 6 dni od swojego debiutu we wczesnym dostępie zdołała przebić barierę 8 milionów sprzedanych egzemplarzy. I choć kontrowersje wokół tego tytułu nie ustają trudno nie uznać tak wielkiej popularności za jasny sygnał od graczy – „chcemy ciekawych gier”. I miejmy nadzieje, że takie właśnie dostaniemy w lutym, bo kolejka potencjalnych hitów zrobiła się tam całkiem konkretna. Wybraliśmy z niej dla Was pięć najciekawszych, których premiery z pewnością mocno podgrzeją atmosferę.

Suicide Squad: Kill The Justice League

Platforma: PC / PlayStation 5 / Xbox Series S|X
Data premiery: 2. lutego 2024

Suicide Squad Kill The Justice League

Legion Samobójców w grze wideo, i to od twórców kultowej już serii Batman Arkham – już samo to powinno wywoływać wśród graczy gromkie oklaski. Zamiast tego jednak słuchać zewsząd spore pomruki niezadowolenia. Co w takim razie poszło tu nie tak? No cóż, już na pierwszy rzut oka widać, że nie będzie to typowa przygodowa gra akcji dla jednego gracza, a bardziej kooperacyjny loot-shooter, jakich niestety mamy już wiele. I choć fabularnie nie wygląda to wcale tak źle, bo i twórcy obiecują największą ze swoich dotychczasowych historii, to jednak obudowanie tego wszystkiego całą masą strzelania i klepania zadków nie za bardzo przypadło do gustu fanom uniwersum DC.

Dlaczego więc ten tytuł w ogóle zagościł na naszej liście najciekawszych premier gier lutego? Bo mimo wszystko wciąż wierzymy, że jednak growy Legion Samobójców czymś fajnym nas zaskoczy. Mamy tu przecież czwórkę jakże różnych superzłoli do wyboru, ze zwariowaną Harley Quinn na czele. Mamy masę niewybrednego humoru i całkiem nieźle zapowiadającą się historię, w której nie brakować będzie znanych i lubianych superbohaterów, tym razem po tej drugiej, mrocznej stronie barykady. Może więc nie będzie wcale tak źle. Mocno trzymamy za to kciuki.

Helldivers 2

Platforma: PC / PlayStation 5
Data premiery: 8. lutego 2024

Helldivers 2

Kiedyś, dawno temu, był sobie film Żołnierze Kosmosu, z wielkimi robalami dziesiątkującymi ziemskie kolonie i próbującymi je powstrzymać wojakami. Wiem, wiem, możecie go nie pamiętać, może mignął Wam gdzieś w telewizji, ale stwierdziliście, że go nie obejrzycie „bo to staroć”. Może i „staroć”, ale sam pomysł na panoszące się po galaktyce gigantyczne robale jest na tyle intrygujący, że aż się prosi by zrobić z niego grę. I choć Helldivers nigdy nie było bezpośrednią adaptacją tamtej historii, klimat Żołnierzy Kosmosu wylewa się tu z ekranu hektolitrami.

Ktoś powie pewnie teraz, że przecież pierwsza część tej gry była izometryczną, kooperacyjną strzelanką, a to tutaj wygląda trochę jak Outriders albo Anthem. No ale cóż, świat idzie do przodu, zmienia się podejście, to i sam projekt Helldivers 2 wydaje się być zrobiony z dużo większym rozmachem. To co jednak cieszy to powrót systemu międzygalaktycznej wojny, w której zadania główne wykonywane są wspólnie, przez całą społeczność zgromadzoną wokół gry. W „jedynce” ten patent niesamowicie nakręcał zabawę, miejmy więc nadzieję, że i tu tak będzie. Ale atrakcji dla miłośników kooperacyjnego strzelania ma być tu znacznie więcej – od masy najróżniejszego uzbrojenia, po strzały orbitalne i widowiskową deformację terenu. Oj, coś czuję, że może być naprawdę wybuchowo.

Banishers: Ghosts of New Eden

Platforma: PC / PlayStation 5 / Xbox Series S|X
Data premiery: 13. lutego 2024

Banishers Ghosts of New Eden

Jeśli dotąd nie słyszeliście o tym tytule to lepiej koniecznie nadróbcie zaległości. Bo choć nie jest to wielka, wysokobudżetowa produkcja, na której reklamę poszły miliony, to jednak tematyka, umiejscowienie i klimat robią tu na tyle dobrą robotę, że może z tego wyjść naprawdę spory hit. W tym niepozornie wyglądającym połączeniu RPG i akcji wcielimy się bowiem w dwójkę niezwykłych postaci – łowców duchów, którzy, przemierzając dzikie ostępy Ameryki Północnej XVII wieku będą musieli zmierzyć się nie tylko z nadprzyrodzonymi mocami, ale też odkryć niejedną skrywaną tajemnicę. Coś jak połączenie naszego Wiedźmina z pogromcami duchów, Vampyrem i serią Life is Strange.

Dziwi Was pewnie teraz skąd to porównanie – przecież te tytuły dzieli przepaść. Nie powiedziałem jednak najważniejszego – Banishers: Ghosts of New Eden to nowa gra twórców takich małych perełek jak właśnie Vampyr, Life is Strange czy niedawne Jusant. Szykuje się więc naprawdę oryginalna przygoda, pełna zaskakujących zwrotów akcji i trudnych decyzji mogących dramatycznie wpłynąć na przeżywaną przez nas historię.

Skull and Bones

Platformy: PC / PlayStation 5 / Xbox Series S|X
Data premiery: 16. lutego 2024

Skull and Bones

Słyszycie to? Tak strzelają korki od szampana w siedzibie Ubisoftu. Ale nie dlatego, że oto na rynku ląduje ich kolejny, wielki hit na miarę Assassin’s Creed… a raczej dlatego, że w końcu, po niemal 10 latach wyjątkowo burzliwej produkcji, projekt ten udało się wypchnąć do graczy. Nie brzmi to może szczególnie dobrze, ale patrząc na ilość opóźnień tej sieciowej, pirackiej przygody, brak spójnej wizji i liczne zmiany koncepcji, a nawet kilkukrotne doniesienia o przerwaniu prac, to chyba najlepiej oddaje obecne nastroje twórców Skull and Bones. Nie oznacza to jednak automatycznie, że oto będziemy świadkami totalnej katastrofy.

Z racji sieciowych korzeni i wspólnego żeglowania po pirackich morzach z innymi graczami porównań do największego konkurenta tej produkcji, czyli Sea of Thieves, co prawda tutaj nie unikniemy, ale Skull and Bones może jeszcze nas całkiem przyjemnie zaskoczyć. Beta testy pokazały bowiem, że choć z pierwotnie zapowiadanej swobody nie zostało zbyt wiele, to jednak im dalej w las tym robi się ciekawiej. Bitwy morskie, abordaże, polowania na morskie potwory czy starcia między graczami to zapewne tylko niewielki wycinek przygotowanych tu dla nas atrakcji. Dla fanów pirackich klimatów chcących poczuć morską bryzę, zdobyć sławę, a może też trochę cofnąć się w czasie, by przypomnieć sobie emocje towarzyszące zabawie w Assassin’s Creed: Black Flag, to może być więc nawet ciekawa propozycja.

Final Fantasy VII Rebirth

Platformy: PlayStation 5
Data premiery: 29. lutego 2024

Final Fantasy VII Rebirth

Czy jest ktoś kto choćby nie słyszał o Final Fantasy VII? Ten legendarny już japoński RPG przechodzi obecnie sporą przemianę za sprawą absolutnie wyjątkowego remake’u. Ktoś tam na górze uznał bowiem, że najlepszym pomysłem będzie rozbicie całej historii na trzy części i wzbogacenie każdej z nich o nową, niewidzianą dotąd zawartość. I tak pierwszą częścią nowej trylogii mogliśmy zachwycać się cztery lata temu. Druga pojawi się zaś właśnie teraz oferując nam przy okazji prawdziwie next-genowe doznania. Będzie więc nowa, znacznie bogatsza w detale grafika, będzie olbrzymi świat z nowymi miejscówkami, będą nowe grywalne postacie, nowe przerywniki filmowe i cała masa zadań pobocznych, które bardziej szczegółowo opowiedzą nam historie poszczególnych bohaterów.

Oczywiście, główna oś całej opowieści pozostanie niezmieniona, choć rozgrywkę czekają tu spore zmiany, na czele z dużo większym naciskiem na eksploracje świata. Dla najbardziej zagorzałych fanów siódmego „fajnala” wszystko to brzmi pewnie fantastycznie. I wcale się nie dziwię – to przecież jedna z najlepszych gier wszechczasów, w pełni zasłużyła więc godne przypomnienie. Mimo to jednak mam lekkie obawy, czy aby w takim tempie, gdzie kolejne części pojawiają się co kilka lat, poznanie całej odświeżonej historii nie zajmie nam dekady.

Pełna lista premier gier w lutym 2024

Luty, jak widać, zakończy się całkiem niezłym przytupem. I choć zapewne nie wszystkie tytuły z prezentowanej tu listy najciekawszych premier gier nadchodzących tygodni przywitane zostaną przez Was z równie wielkim entuzjazmem, to jednak chyba nikt nie zaprzeczy, że wreszcie coś zaczęło się w branży dziać. Mamy wielką nadzieję, że będzie to początek dobrej passy. Jakby nie patrzeć na horyzoncie już majaczą takie potencjalne hity jak dodatek do Elden Ring, nowe Alone in the Dark, fenomenalnie wyglądające pecetowe wydanie Horizon Forbidden West czy niemal pewna playstation’owa perełka – Rise of the Ronin. Ale to już opowieść na inną okazję.

 • Granblue Fantasy: ReLink – PS5/PS4/PC – 1 lutego 2024
 • Hellcard – PC – 1 lutego 2024 (wyjście z wczesnego dostępu)
 • Persona 3 Reload – PS5/PS4/XSX/XONE/PC – 2 lutego 2024
 • Arms Trade Tycoon: Tanks – PC – 6 lutego 2024 (wczesny dostęp)
 • Vampire: The Masquarade – Justice – PC – 6 lutego 2024
 • Helldivers 2 – PS5/PC – 8 lutego 2024
 • The Inquisitor – PS5/XSX/PC – 8 lutego 2024
 • Lysfanga: The Time Shift Warrior – PC – 13 lutego 2024
 • Banishers: Ghost of New Eden – PS5/XSX/PC – 13 lutego 2024
 • Ultros – PS5/PS4/PC – 13 lutego 2024
 • Solium Infernum – PC – 14 lutego 2024
 • Tomb Raider I-III Remastered – PS5/PS4/XSX/XONE/PC/Switch – 14 lutego 2024
 • Spirit Hunter: Death Mark II – PS5/PC/Switch – 15 lutego 2024
 • PlateUp! – PS5/PS4/XSX/XONE – 15 lutego 2024
 • Skull and Bones – PS5/XSX/PC – 16 lutego 2024
 • Mario vs Donkey Kong – Nintendo Switch – 16 lutego 2024
 • The Thaumaturge – PC – 20 lutego 2024
 • Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters – PS5/PS4/XSX/XONE – 20 lutego 2024
 • Last Epoch – PC – 21 lutego 2024 (wyjście z wczesnego dostępu)
 • Bandle Tale: A League of Legends Story – PC/Switch – 21 lutego 2024
 • Myth of Empires – PC – 21 lutego 2024 (wyjście z wczesnego dostępu)
 • Terminator: Dark Fate – Defiance – PC – 21 lutego 2024
 • Slave Zero X – PS5/PS4/XSX/XONE/PC/Switch – 21 lutego 2024
 • Garden Life: A Cozy Simulator – PS5/PS4/XSX/XONE/PC – 22 lutego 2024
 • Open Roads – PS4/XONE/PC/Switch – 22 lutego 2024
 • Nightingale – PC – 22 lutego 2024 (wczesny dostęp)
 • King Arthur: Knight’s Tale – PS5/XSX – 22 lutego 2024
 • Pacific Drive – PS5/PC – 22 lutego 2024
 • Sons of the Forest – PC – 22 lutego 2024 (wyjście z wczesnego dostępu)
 • Promenade – PS5/PS4/XSX/XONE/PC/Switch – 23 lutego 2024
 • WRATH: Aeon of Ruin – PC – 27 lutego 2024
 • Spiritfall – PC – 28 lutego 2024 (wyjście z wczesnego dostępu)
 • Brothers: A Tale of Two Sons Remake – PS5/XSX/PC – 28 lutego 2024
 • Star Wars: Dark Forces Remaster – PS5/PS4/XSX/XONE/PC/Switch – 28 lutego 2024
 • Winter Survival – PC – 28 lutego 2024
 • Welcome to ParadiZe – PS5/XSX/PC – 29 lutego 2024
 • Robin Hood: Sherwood Builders – PC – 29 lutego 2024
 • Final Fantasy VII Rebirth – PlayStation 5 – 29 lutego 2024

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne