Jak udostępnić gry ze Steam swoim znajomym lub rodzinie?

Udostępnianie swoich gier Steam

Czy wiecie, że Steam pozwala udostępniać swoim znajomym i rodzinie możliwość grania w gry z Waszej biblioteki. Możecie też grać w gry, które kupił Wasz znajomy.

Usługa jest zupełnie darmowa i nie wiąże się z żadnym niebezpieczeństwem (nikt nie przejmie, ani nie usunie Waszego konta). Gry cały czas będą należeć do osoby udostępniającej.

Do sklepu z grami Steam właśnie trafiła nowa funkcja, która nazywa się Rodziny na Steam. W Steam Families może być łącznie maksymalnie 6 osób (ale również dwie, trzy, cztery lub pięć). Lokalizacja graczy nie ma znaczenia – w Rodzinie n Steam mogą być osoby, które mieszkają w zupełnie innych miejscach na całym świecie. Nie będzie sprawdzania lokalizacji, jak to robi Netflix.

Funkcja Rodziny na Steam pozwala dać innym graczom możliwość grania w gry z naszej biblioteki. Dostęp do naszych gier pojawi się na własnych kontach bliskich osób. Dodatkowo wszyscy gracze będą korzystać ze swoich własnych save’ów.

Co ważne, wszystkie osoby, które dodacie do swojej rodziny Steam będą mógłby grać jednocześnie, ale nie w tą samą grę. No chyba, że kupiły tę grę również na swoim własnym koncie. Czyli w tym samym czasie ja mogę grać w Wiedźmina 3, pierwsza osoba z mojej rodziny w Tomb Raidera, a druga w Call of Duty i tak dalej…

Warto również dodać, że w ramach Rodziny na Steam udostępniane są wszystkim nasze gry wszystkim członkom utworzonej rodziny. Nie da się udostępnić wybranych gier niektórym osobą będącym w naszym Steam Families.

Jak utworzyć Rodzinę na Steam i dać znajomym dostęp do gier?

 1. Kliknijcie Steam w prawym górnym rogu, a następnie wybierzcie Ustawienia.
  Udostępnianie gier Steam
 2. Wybierzcie Interfejs.
  Udostępnianie biblioteki gier Steam
 3. Udział w wersji Beta ustawcie na Steam Families Beta.
  Steam Families Beta
 4. Kliknijcie w nazwę swojego konta, a następnie wybierzcie Szczegóły Konta.
  Biblioteka Gier Steam
 5. Wybierzcie Zarządzanie Trybem Rodzinnym i Udostępnianiem Gier.
  Zarządzanie Trybem Rodzinnym Steam
 6. Teraz możecie utworzyć listę osób, którym chcecie dać dostęp do swoich gier lub dołączyć do znajomego w którego gry chcecie zagrać.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne