Co to jest i jak działa Samsung Galaxy AI?

Samsung Galaxy AI co to

Wraz z zaprezentowaniem telefonów Samsung Galaxy S24, zobaczyliśmy wiele nowych inteligentych funkcji oprogramowania nazwanych Galaxy AI. Oto 5 najfajniejszych funkcji Galaxy AI w telefonach Samsung Galaxy S24.

Co to jest Galaxy AI?

Galaxy AI to inteligentne funkcje telefonów Samsung Galaxy. Są wśród nich:

  • Inteligentny dyktafon,
  • Funkcja zaznacz, aby wyszuka,
  • Streszczanie artykułów w Internecie,
  • Poprawianie zdjęć po zrobieniu przez AI,
  • Automatyczne tłumaczenie rozmów telefonicznych na żywo.

Obecnie funkcje Galaxy AI są dostępne w telefonach Samsung Galaxy S24. Nie wiadomo czy trafią do starszych modeli smartfonów.

Inteligentny dyktafon

Galaxy AI Dyktafon

Włączacie dyktafon podczas lekcji lub wykładu i nagrywacie prelekcje. Dyktafon w telefonie Samsung Galaxy S24 automatycznie zmieni dźwięk w tekst pisany. Dzięki temu będzie Wam łatwo w nim wyszukać informacje. Jeszcze fajniejsze jest to, że po kliknięciu Podsumowanie, telefon sam wyciągnie z nagrania najważniejsze informacje i pokaże.

Zaznacz, aby wyszukać

Galaxy AI

Wystarczy zaznaczyć jakiś obiekt na ekranie telefonu, a Galaxy wyszuka w Internecie to co jest na nim widoczne. Może to być zdjęcie naszej galerii, w dowolnej aplikacji np. podczas oglądania filmu na TikTok, przeglądarce Internetowej lub dowolnym miejscu. Algorytm rozpoznawania obiektów wykorzystuje zintegrowaną aplikację Obiektyw Google.

Streszczanie artykułów w Internecie

Streszczanie artykułów Galaxy AI

Streszczenie artykułów z Internetu to nowa funkcja telefonu Samsung Galaxy S24. Jeżeli nie chce Wam się czytać długich artykułów, to wystarczy kliknąć Streszczenie, a telefon wybierze z artykułu najważniejsze informacje. Poprosiłem Galaxy AI o podsumowanie kilku artykułów i wyszło to zaskakująco dobrze.

Poprawianie zdjęć przy pomocy AI

Galaxy AI zdjęcia

Jeżeli ktoś zrobi nam brzydkie zdjęcie np. utnie kawałek głowy, to wystarczy kilka kliknięć i Samsung Galaxy naprawi fotkę używając AI.

Samsung Galaxy AI zdjęcia

Możemy też zmieniać miejsce w którym jesteśmy na zdjęciu jednym kliknięciem, przytrzymując i przeciągając się w nowe miejsce. Telefon wygeneruje nam tło. Działa to bardzo dobrze, zdjęcia z wygenerowanym przez AI tło wyglądają autentycznie.

Galaxy AI fotografia

Samsung Galaxy S24 AI

Tłumaczenie rozmów telefonicznych na żywo

Automatyczne tłumaczenie rozmów telefonicznych. Podczas połączenia wystarczy kliknąć Tłumaczenie, a następnie wybrać język swój i rozmówcy. Teraz ja mówię po polsku, a osoba do której dzwonię słyszy mnie po angielsku. A kiedy druga osoba mówi po angielsku, to ja słyszę ją po polsku. Działa to całkiem nieźle, choć jeszcze nie dokończą rozumie kontekst. Trzeba mówić prostymi zdaniami. Kiedy próbowałem zamówić pizze z czymś ostrym np. chili, to ostre przetłumaczono na “sharp” zamiast “spicy”.

Tłumaczenie rozmów telefonicznych na żywo Samsung Galaxy S24

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne