AMD FSR 3 – co to i jak działa?

AMD FSR 3

Mam świetne informacje dla posiadaczy kart graficznych AMD Radeon. Podczas konferencji na tegorocznych targam gamescom, firma zaprezentowała nową wersję technologii FSR 3.

AMD FSR 3 – co to?

Technologia FSR 3 pozwoli zwiększyć liczbę klatek na sekundę w grach. Przy pomocy sztucznej inteligencji, karty graficzne AMD będą przewidywać jak wygląda będzie wyglądać klatka C znajdująca się pomiędzy klatkami A i B.

AMD FSR 3

Dzięki maszynowemu uczeniu się i analizie wektora ruchu liczba klatek na sekundę potrafi się zwiększyć nawet trzykrotnie. Dodatkowo dzięki specjalnemu algorytmowi Fluid Motion Frames, podczas generowania dodatkowych klatek mają nie występować błędy.

Technologia AMD FSR 3 jest odpowiedzą na Nvidia DLSS 3 Frame Generator.

AMD FSR 3 – na jakich kartach graficznych będzie działać?

Bardzo dobrą informacją jest to, że aby skorzystać z technologii FSR 3 nie trzeba będzie kupować nowej karty graficznej. Po aktualizacji sterowników FSR 3 ma działać na kartach graficznych z serii Radeon RX 7000, Radeon RX 6000 i Radeon RX 7000. Mówi się też, że technologia FSR 3 trafi również do układów AMD Radeon RDNA.

AMD FSR 3 co to

FSR 3 – w jakich grach będzie działać.

FSR 3 ma być dostępne w ponad 300 grach w tym m.in.: Immortals of Aveum, Forspoken, Avatar: Frontiers of Pandora, Cyberpunk 2077, Space Marine II, Frostpunk 2, Squad i wielu innych.

Kiedy pojawi się AMD FSR 3?

Premiera technologii AMD FSR 3 nastąpi już jesienią tego roku. Konkretna data nie jest jeszcze znana.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne