Jak będzie wyglądać przyszłość sprzątania? Dreame na IFA 2023

Dreame D20 Ultra

Jak będzie wyglądać przyszłość sprzątania? Postanowiliśmy to sprawdzić udając się do Berlina na targi technologiczne IFA 2023. To tutaj firma Dreame zaprezentowała swoje najnowsze sprzęty. Zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją.

Roboty sprzątające Dreame na targach IFA 2023

Stoisko Dreame na IFA 2023 Berlin

Swoją wycieczkę rozpoczynamy od automatycznych robotów sprzątających. Podczas targów można przetestować kilka modeli odkurzaczy. My szczególną uwagę zwróciliśmy oczywiście na flagowy produkt marki, czyli odkurzacz Dreame L20 Ultra.

Dreame D20 Ultra IFA 2023

Modelowi L20 Ultra była poświęcona największa część stanowiska Dreame. Każdy odwiedzający mógł zobaczyć jak robot perfekcyjnie omija przeszkody (takie jak choćby porozrzucane zabawki) sprzątając przy tym bardzo dokładnie. Pomaga mu w tym wbudowany czujnik LiDAR, który możecie znać m.in. z iPhone’ów.

Dreame D20 Ultra LiDAR

Automatyczny robot sprzątający Dreame L20 Ultra nie tylko odkurza podłogę, ale również ją mopuje. Podczas pokazów mogliśmy przekonać się jak dobrze mu idzie, samodzielnie rozsypując na podłodze m.in. soczewicę.

Dreame D20 Ultra stacja dokująca

Jedną z najważniejszych funkcji Dreame L20 Ultra jest jego stacja dokująca. Robot samodzielnie do niej wjeżdża, aby się naładować. Ale to nie wszystko! W stacji dokującej robot również samodzielnie uzupełnia wodę oraz opróżnia pojemnik na nieczystości. Dobrze przeczytaliście. Producent twierdzi, że wystarczy, że dolejecie wody i wyrzucicie śmieci ze stacji dokującej raz na 75 dni!

Dreame IFA 2023

Na targach IFA 2023 można było przyjrzeć się też wielu innym robotom sprzątającym firmy Dreame, m.in. modelowi D10S Plus. Ten również wywarł na nas pozytywne wrażenie.

targi technologiczne IFA stoisko Dreame

Odkurzacze pionowe Dreame na IFA 2023

Na stanowisku Dreame na targach IFA 2023 w Berlinie mogliśmy obejrzeć i przetestować wiele odkurzaczy pionowych.

odkurzacze pionowe Dreame

Pokazano całkiem sporo urządzeń. Zarówno samych odkurzaczy, jak i odkurzaczy z funkcją mopowania podłogi. Jaki model przykuł szczególnie naszą uwagę? Dreame M13 to najnowszy flagowiec marki. Wspólnie postanowiliśmy go przetestować!

Dreame M13

Co Waszym zdaniem najtrudniej sprząta się z podłogi? Jakie zabrudzenie stanowi największe wyzwanie dla odkurzacza? Naszym zdaniem jest to rozbite jajko. Podczas próby starcia go z podłogi, wszystko się rozmazuje. Dopiero po kilkukrotnym wytarciu w papier, a następnie po kilku przejazdach mopem, stan podłogi wraca do normy. Za każdym razem zajmuje to kilka lub nawet kilkanaście minut.

Dreame M13 test

Postanowiliśmy zatem sprawdzić jak Dreame M13 poradzi sobie z rozbitym na podłodze jajem. Sądzę, że takie wyzwanie dla odkurzacza z funkcją mopowania, może stanowić problem. Zaczynamy! Film umieszczony na początku tego posta da Wam lepszy obraz jak działa M13.

Dreame M13 recenzja

Odkurzaczem pionowym Dreame M13 po rozbitym jajku przejechaliśmy tylko raz i już nie było po nim żadnego śladu. Dreame M13 wciągnął je i wyczyścił podłogę w zaledwie jedną sekundę! To niesamowite! Przejechałem palcem po podłodze i po tłustym białku nic nie zostało.

Dreame odkurzacz

Dreame M13 to zdecydowanie mój faworyt w segmencie odkurzaczy pionowych. Na stanowisku firmy zobaczyliśmy również wiele innych odkurzaczy. Wiele z nich miało oryginalny design oraz ogromną moc ssącą. Zachęcamy do zapoznania się z portfolio produktowym marki.

Automatyczna kosiarka do trawy Dreame Roboticmower A1

Podczas targów IFA na stoisku marki Dreame nie zabrakło również produktów związanych z ogrodem. Szybko podeszliśmy, aby zobaczyć automatyczną kosiarkę do trawy Dreame Roboticmower A1.

Kosiarka do trawy Dreame Roboticmower A1

Musicie przyznać, ze kosiarka wygląda futurystycznie i elegancko. Podczas targów niestety nie dało się jej przetestować, więc tym razem nie pokażemy jej w akcji.

Dreame Roboticmower A1

Najważniejszą funkcją kosiarki jest wbudowany czujnik LiDAR, dzięki któremu kosiarka doskonale wyznacza terytorium naszego ogrodu i miejsca w których ma kosić. Producent podkreśla, że dzięki LiDARowi nie musimy się bać o nasze zwierzaki. Dreame opracowało system, który zapewnia zwierzętom całkowite bezpieczeństwo przy zderzeniu z urządzeniem.

Automatyczna kosiarka do trawy Dreame

Na górze Dreame Roboticmower A1 ukryto intuicyjny panel sterowania. Można do tego wykorzystać również aplikację na telefonie.

Robot sprzątający do basenu – Dreame Robotic Pool Cleaners na IFA 2023

Dreame Robotic Pool Cleaners

A teraz czas na nowość, która obecnie nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży! Mamy więc dla Was przedpremierową relację. Firma Dreame zaprezentowała automatycznego robota czyszczącego baseny.

Robot sprzątający basen

Urządzenie wystarczy umieścić w basenie i wybrać interesujący nas program w aplikacji na telefonie. Dreame Robotic Pool Cleaners jeździ po ścianach basenu zarówno poziomych, jak i pionowych. Trzeba przyznać, że prezentuje się naprawdę zacnie!

Robot sprzątający do basenu Dreame

Jeżeli wstawicie basen do swojego domu z ogrodem, to już wiecie, które urządzenie zadba o jego czystość!

Komenatarze

2 komentarze. Zostaw komentarz

 • Omijanie rozrzuconych zabawek przez robota odkurzającego to żadna nowość, bodajże roomba j7+ ma taką funkcję. Ciekawe jak z dokładnością mopowania.

  • Patryk Tech-Mate.PL
   Patryk Tech-Mate.PL
   13 września 2023 13:02

   Na targach dość trudno to sprawdzić, bo producent przygotowuje pokaz. Mam nadzieję, że wkrótce będę miał okazję przygotować recenzję i wtedy się przekonamy 🙂

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne