Najlepszy komputer dla gracza do 2000 zł – 2022 rok

komputer gamingowy 2000 zł

Stwórzmy wspólnie najlepszy komputer dla gracza do 2000 zł. W sklepach znajdziecie sporo gotowych zestawów komputerowych gamingowych w cenie około 2000 zł, ale niestety w przeważającej większości będą one oparte o mocno przestarzałe podzespoły – nie dajcie się nabrać. Kupując nawet tak niedrogi komputer warto dobrać podzespoły tak, aby szybko nie traciły na wartości i w razie czego możliwa była jego łatwa rozbudowa. Na wstępie warto powiedzieć, że jeśli zależy nam na zestawie z zewnętrzną kartą graficzną, to absolutnie nie zmieścimy się w tym budżecie. Zerknijcie na poniższą propozycję:

 • Procesor Intel Pentium G7400 – ceny od 380 zł – KUP
 • Płyta główna ASUS PRIME H610M-E D4 – ceny od 500 zł – KUP
 • Karta graficzna ASUS Radeon RX 6400 Dual – ceny od 1000 zł – KUP

Cena takiego zestawu komputerowego to już około 1880 zł

Jak widzicie nawet koszt tak budżetowej konstrukcji (który nie obejmuje obudowy, dysku, zasilacza i pamięci RAM) to w zasadzie 1900 złotych. Musimy więc postawić na… zintegrowaną grafikę. Nie należy się ich bać – zintegrowane układy Radeon oferują całkiem przyzwoitą wydajność, zwłaszcza jeśli sparujemy je z odpowiednio szybką pamięcią RAM. Nie będzie to demon szybkości, ale w takim budżecie nie można też oczekiwać cudów. Na co warto się więc zdecydować? Zbudujemy razem najlepszy komputer gamingowy do 2000 zł.

 • Procesor AMD Ryzen 5 5600G – 980 zł – KUP
 • Płyta główna ASRock B550M-HDV – 245 zł – KUP

Razem – 1225 zł

Razem z procesorem otrzymamy podstawowy układ chłodzący, więc z listy można odjąć zakup dodatkowego coolera. Sama płyta główna należy do tańszych modeli, ale opartych na chipsecie ze średniego segmentu (B550), a nie ekonomicznego (B520). W przyszłości pozwoli na rozbudowę komputera – choćby o zewnętrzną kartę graficzną, czy lepszy procesor –  jeśli tylko sobie tego zażyczymy. Płyta wyposażona jest między innymi w gniazdo HDMI 2.1.

Tym razem kwota wydaje się być znacznie rozsądniejsza, więc idźmy dalej przygotowując dobry komputer do 2000 zł. Aby zapewnić odpowiednią szybkość działania zintegrowanej grafiki potrzeba nam nie tylko szybkiej pamięci RAM, ale również pojemnej, bowiem układ graficzny będzie rezerwował dodatkowe zasoby. Zestaw 2 x 8 GB taktowany 3200 MHz można dostać w cenie od 299 złotych (np. G.Skill AEGIS) – KUP. Istotnym jest, by były to dwa moduły po 8 GB, a nie jeden 16 gigabajtowy, bowiem spowolni on istotnie działanie komputera, a zwłaszcza zintegrowanej grafiki. Jeśli chodzi o dysk, to można śmiało sięgnąć po tańsze modele M.2 NVMe, takie jak Kingston NV1 – KUP, czy Kioxia Exceria o pojemności 500 GB – to uszczupli nasz budżet o kolejne 229 złotych. W sumie wydaliśmy już więc 1753 złotych.

Jedyne czego nam teraz brakuje do szczęścia w naszym komputerze gamingowym za 2000 zł, to obudowa i zasilacz. Jeśli chodzi o zasilacz, to wśród tańszych modeli można wybrać choćby Thermaltake Litepower II Black 450W w cenie od 159 zł – KUP, oraz małą obudowę micro ATX taką jak Akyga AK36BK – KUP, której ceny zaczynają się od 109 zł. Całkowity koszt całej platformy to 2021 złotych. Oszczędzać już praktycznie nie ma na czym, ale zawsze można nieco zejść z ceny polując na promocje, ewentualnie decydując się na używaną obudowę, bądź po prostu wykorzystując tę ze starego komputera.

W ten sposób otrzymamy niedrogą maszynę, która doskonale poradzi sobie ze wszystkimi domowymi, czy biurowymi zastosowaniami. Praca na arkuszach Excel, przeglądanie internetu, oglądanie filmów, czy edycja dokumentów nie będzie tu najmniejszym problemem. Mało tego – na takim sprzęcie będzie można również pograć. Trzeba jedynie brać pod uwagę, że w grę wchodzą raczej mniej wymagające produkcje, a i one zwykle będą wymagać od nas obniżenia detali grafiki oraz rozdzielczości. Warto pamiętać o opcjach zaawansowanego skalowania, takich jak FSR (FidelityFX Super Resolution), w którą to wyposażone jest coraz więcej gier, a które zwiększają szybkość ich działania kosztem mniejszej lub większej straty jakości wyświetlanego obrazu. Jeśli tylko mamy w domu szybki internet, możemy również rozważyć grę przez serwisy streamingowe, takie jak choćby GeForce NOW.

Najlepszy komputer gamingowy do 2000 zł – 2022

 • Procesor Intel Pentium G7400
 • Płyta główna ASUS PRIME H610M-E D4
 • Karta graficzna ASUS Radeon RX 6400 Dual
 • Pamięć RAM G.Skill AEGIS 2x 8GB
 • Dysk SSD Kingston NV1 500 GB
 • Zasilacz Thermaltake Litepower II Black 450W
 • Obudowa Akyga AK36BK

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne